if there is no live broadcast, the last video is shown. Please refresh the page for the live broadcast.
If you like our site.
Please share us with your friends on social networks.

TRT 2, Türkiye'ye 6 Ekim 1986'da Broadcast and Television Corporation'a başladı. Türkiye'nin ilk sanat ve kültür kanalı. İngilizce bülten, Ressam Bob, Pop Clock, akşam programları vb. Dahil olmak üzere TRT 2 tarafından bir süre yayınlandı. Birçok yabancı dizide yayınlandı.

Kanal her gece 01:00 'de Ulusal Marş ile televizyonda kapandı ve her sabah 07:00 arasında açıldı. Ayrıca TRT 1 ve TRT int TRT Avrasya ile birlikte TRT Ana Haber Bülteni alanına ortak olarak iletildi. TRT 2, 2001 yılına kadar TRT Gap ile birlikte yayınladı ve daha sonra kültür ve sanattaki ağırlığını bıraktı ve 2001'den beri haber bazlı bir kanal haline geldi.

24 saat boyunca yayın yapmaya devam eden TRT 2, iletim frekanslarını bıraktı. 18 Mart 2010'da TRT Haber'e karasal olarak gönderildi ve şanzımandan çıkarıldı. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, konuşmasında kültür ve sanata dayalı bir kanalın açılacağını ve adının TRT 2 olacağını açıkladı. TRT Genel Müdürlüğü'nün 22 Şubat'ta TRT 2 yayınına başlayacağı açıklandı. 22 Şubat 2019'da yenilenen yayınlarına saat 20: 00'de başladı.